Hamla Grand Prix/KM ultra (del 1) (09.05.2026)
Kategori: Konkurranse
Kart/område: Fitjavatn aust
Arrangør: Samnanger IL
Land: Norge
Disiplin: Ultralang
Distanse: 9.74 km
Tid: 87:47
Gj.sn. HR: 129
Maksimum HR: 146
Jeg visste at det var for langt til å løpe i skikkelig konkurransefart hele veien, så jeg bestemte meg for å ta det som en langtur. Det gjorde at jeg klarte å gjennomføre uten å sprekke, men veldig fort gikk det ikke. Teknisk var nok løpet litt preget av langturstemningen, så fokus var ikke maksimalt hele tiden.
S-1: Førstestrekket så enkelt ut, men andre vanskelig å finne riktig veivalg. Derfor leste jeg så mye på strekket til andre post at da jeg kom til startpost var jeg ikke klar for hvordan jeg skulle løpe videre. Stien ut fra startpost så jeg heller ikke med det første.
1-2: Jeg hadde i utgangspunktet sett meg ut traktorveien nesten hele veien til posten, men så innså jeg at det gikk en sti som ga en mye kortere vei og siden det var så mye stigning ville farten uansett ikke bli spesielt høy.
2-3: En irriterende bom inn i posten. Jeg hadde kontroll i myren like nedenfor, men klarte likevel ikke å lese meg riktig inn i posten.
3-4: Skikkelig dårlig retning ut av posten - planen var rett mot den stien jeg kom inn på senere. I ettertid så jeg at måten jeg løp ut egentlig var riktig, for det hadde vært et bedre veivalg å løpe lysløypen rundt til høyre. Resten ok.
4-6: Ok
6-7: Nesten som planlagt, men litt slurvete gjennomføring ga meg litt større svinger enn jeg helst skulle hatt.
7-9: Ok
Vis kommentarer (0)
 
Hamla Grand Prix/KM ultra (del 1) (09.05.2026) Hamla Grand Prix/KM ultra (del 1) (09.05.2026)